KVĚTINOVÁ GALERIE

Luxusní péče o pleť značek StemCell, CBN a Codigen je přírodní, plná nejrozmanitějších květin. Výzkumníci v laboratořích ve Švýcarsku se nechali inspirovat nejen jejich krásou, ale především obrovskou silou jejich přirozeného bohatství skrytého v molekulách jejich účinných látek. Rostliny jsou pečlivě vybírány na základě těchto výjimečných vlastností, které dále pomáhají regeneraci, obraně a především znovuobnovení buněk pleti.

Použité květiny jsou té největší kvality, pocházejí z bio-ekologických zahrad, kde rostou bez použití fertilizátorů a pesticidů, jen tak lze postihnout jejich obrovskou vitalitu. Květy jsou ručně sbírány v době největšího květu, na základě četných výzkumů je třeba vystihnout ten správný moment, kdy je obsah účinných látek v rostlinách největší.

 • ruze-stolista.jpg

  RŮŽE STOLISTÁ

  (Rosa centifolia)

  Pochází zejména z Francouzského Azurového pobřeží. Z okvětních lístků se velmi šetrným způsobem získává růžový olej, jeden z nejluxusnějších i nejdražších přírodních olejů . Celkově uklidňuje a harmonizuje. Výroba růžového oleje je známa již od starověku, kdy květy růže, růžový olej i výrobky z něj byly zasvěceny řecké bohyni Afroditě.

 • vilin-hamamelis.jpg

  VILÍN

  (Hamamelis)

  Pochází ze Severní Ameriky a je znám svým velkým astringentním a antioxidačním účinkem. Zklidňuje podrážděnou pleť, redukuje velikost pórů a zmenšuje otoky. Je používán zejména v tonizačních a čistících přípravcích.

 • jojoba.jpg

  JOJOBA

  (Simmondsia chinensis)

  Známá také jako „pouštní ořech“, pochází z jihozápadu Spojených států a severu Mexika. Látky nalezené v jojobě omezují známky stárnutí, zvyšují pružnost kůže, vyhlazují vrásky a dodávají jí mladší vzhled. Jojobový olej má neutrální vůni a okamžitě se vstřebává do kůže. Jojoba také vyrovnává pH kůže.

 • jojoba.jpg

  LOTOS ŽLUTÝ

  (Nelumbo lutea)

  Pochází z oblastí USA, Střední Ameriky a Karibiku, posvátná rostlina - subtropická rostlina, která na Vás dýchne svou krásou a omámí Vás svou libou vůní. Symbolizuje čistotu a krásu. Pomáhá znovuobnovení textury pleti od nejspodnějších vrstev.

 • jojoba.jpg

  MÁSLOVNÍK AFRICKÝ

  (Vitellaria paradoxa)

  Posvátný středoafrický strom Shea, známý také pod názvem máslovník, se dožívá vysokého věku a dorůstá výšky až 15 metrů. Plodí „máslové ořechy“ obsahující olejnaté semeno, z nichž se extrahuje takzvané bambucké máslo neboli máslo karité, které má silné regenerační účinky na naši pleť.

 • jojoba.jpg

  SLÉZ MAURSKÝ

  (Malva mauritiana)

  Pochází ze severní Afriky a Asie. Je známý již od raného středověku jako magická rostlina na výrobu amuletů i jako léčivá rostlina. Má blahodárné zklidňující účinky na naši pleť.

 • jojoba.jpg

  PŠENICE

  (Triticum ispahanicum)

  Pochází z jihozápadní Asie. Je bohatá na vitamíny, minerály, stopové prvky a aktivní enzymy. Podporuje vylučování toxinů a metabolických splodin z organismu. Pomáhá proti celulitidě. Hydrolyzované pšeničné proteiny poskytují efektivní ochranu před vysoušením pokožky, napomáhají udržovat pleť hydratovanou a zároveň minimalizují drobné vrásky.

 • jojoba.jpg

  TABÁK

  (Nicotiana sylvestris)

  Pochází ze Severní Ameriky. Z rostliny se získává očištěná část buněčné stěny z buněčných kultur tabáku, která je rozpustná ve vodě, a je složená z peptidů a cukrů.
  K jeho nesčetným účinkům patří: působí jako ochranný štít před volnými radikály, prodlužuje životaschopnost buněk, významně redukuje vrásky a vypíná pokožku.

 • jojoba.jpg

  PUPALKA DVOULETÁ

  (Oenothera biennis)

  Pochází z Dálného východu, je pěstována pro semena, z nichž se za studena lisuje pupalkový olej obsahující esenciální mastné kyseliny. Účinky pupalkového oleje jsou největší senzací na úrovni prevence od doby vynálezu vitaminu C. Kyselina linolová a další nutriční složky jsou podstatné pro buněčnou strukturu a zlepšují elasticitu pokožky.

 • jojoba.jpg

  MANDLOVNÍK MOŘSKÝ

  (Terminalia catappa)

  Pochází z oblasti Středozemního moře a USA. Semeno uvnitř tvrdého jádra nám poskytuje mandle. Mandlový olej se získává lisováním zralých semen. Mandlový olej lisovaný za studena se řadí mezi nejcennější rostlinné oleje. Mírní podráždění pokožky, pečuje o ni a chrání ji. Velice vhodný je v péči o suchou pokožku, která má sklony k vytváření trhlin a vzniku ekzémů. Je známý svou jemností a zanechává příjemný pocit hebkosti. Používá se jako nosný olej do krémů a pleťových mlék.

 • jojoba.jpg

  LEKNÍN BÍLÝ

  (Nymphaea alba L.)

  Díky své jednoduché a křehké nádheře je tato rostlina velmi oblíbená a navíc vzácná i svými blahodárnými léčivými účinky. Je odvěkým symbolem krásy, čistoty, rovnováhy a klidu. Její nekonečnou nádheru oslavoval i Claude Monet ve svém ikonickém souboru obrazů „Nympheás“.
  Účinné látky mají obrovské regenerativní, čistící, detoxikační působení a napomáhají projasnění a vyhlazení pleti. Pokud jde o buněčnou obnovu, zajišťují rovnováhu mezi buněčnou proliferací a diferenciací buněk a tím i stavbu nové epidermy. Navíc podporují zvýšenou buněčnou respiraci a zvyšují vylučování toxických látek z pokožky.

 • jojoba.jpg

  SVĚTLICE BARVÍŘSKÁ

  (Carthamus tinctorius L)

  Pochází ze suchých a teplých oblastí USA a Austrálie. Velmi vzácný olej získávaný lisováním semen je obsahem především hydratačních a čistících produktů naší péče o pleť. Působí jako ochranná bariéra před vysoušením pokožky a celkově zjemňuje.

 • jojoba.jpg

  BRAZILSKÝ PEPŘ

  (Schinus terebinthifolius)

  Pochází z jižní Ameriky. Je od dávnověku používána pro své blahodárné hojivé a tonizační účinky. Napomáhá uvolnění Dopaminu.